W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

Kobido

Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, składa się z kilku etapów o działaniu rozluźniającym, przeciwobrzękowym oraz liftingującym. Jest on zarówno formą terapii ( działa rozluźniająco, redukuje bóle głowy i bruksizm ) jak i zabiegiem estetycznym, przy którym efekt jest widoczny już po pierwszym razem.

  • Usługi
  • Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Podczas wizyty zostaje przeprowadzony wywiad pod kątem zaburzeń stawów skroniowo -żuchwowych, badanie oraz terapia, praca polega na terapii wewnątrzustnej jak i zewnątrz ustnej angażującej mięśnie twarzy, głowy, szyi a także klatki piersiowej. Fizjoterapia stomatologiczna obejmuje pacjentów zmagających się z problemami takimi jak : bóle głowy, bruksizm, porażenie nerwu twarzowego, szumy uszne, bóle stawów skroniowo-żuchwowych, szczękościsk, stany po operacjach ortognatycznych, obrzęki w obrębie twarzy.

  • Usługi
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Współczesne metody pracy manualnej, oparte na licznych badaniach naukowych, pozwalają w sposób kompleksowy wykorzystywać tę formę pracy do leczenia dysfunkcji wszystkich systemów tworzących organizm człowieka, uwzględniając ciało, psychikę oraz umysł. Wzajemna sieć połączeń, koordynowana przez system powięziowy i układ nerwowy pozwalają, poprzez terapię manualną, wpływać na nieprawidłową czynność układu trawiennego, oddechowego, naczyniowego, czy nawet hormonalnego. Dysfunkcje tych systemów mogą w początkowym stadium nie spełniać jeszcze kryteriów chorobowych, jednak generują objawy będące już źródłem dyskomfortu u pacjenta.

Współczesne formy pracy w znakomitej ilości przypadków pozwalają poprawić funkcjonowanie i odzyskać poczucie zdrowia i wewnętrznej równowagi. Znajduje to także szerokie zastosowanie w dolegliwościach o charakterze psychosomatycznym, gdzie nagły i przewlekły stres rozregulowują czynność ustroju, przyczyniając się do szerokiego spektrum dolegliwości takich jak chociażby zespół jelita drażliwego, refluks żołądkowo-przełykowy, dolegliwości dyspeptyczne, duszności, zaburzenia rytmu serca, zmiany skórne, migreny. Perspektywa z jakiej patrzymy na źródło dolegliwości pozwala samemu pacjentowi szerzej spojrzeć na własne zdrowie i odnajdywać drogę do jego naprawy poprzez wieloelementową pracę nad sobą.