W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

Gabinety Wilda Medica

Wilda Medica stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, pragnąc wspólnie osiągnąć trwały rezultat podjętego leczenia. Tworzymy wartość skupiającą się na potrzebach pacjenta, a troska i zrozumienie dla drugiego człowieka są podstawą naszej pracy. 

Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób związanych przede wszystkim z układem pokarmowym i chorobami metabolicznymi, a w konsekwencji na eliminowaniu  dolegliwości u pacjentów i ułatwianiu im funkcjonowania w codziennym życiu. 

Nasze wieloletnie doświadczenie w oparciu o aktualną wiedzę medyczną pozwalają nam spojrzeć na człowieka jako istotę stworzoną z somy, psyche i polis. Dysfunkcja w obrębie któregokolwiek elementu tej triady może stać się przyczyną istotnych zaburzeń zdrowotnych. Dlatego naszą pomoc, poza diagnostyką i leczeniem stricte medycznym, uzupełniamy o : fizjoterapię, psychodietetykę i dietetykę, dostarczając pacjentom personalizowaną terapię. 

Mamy nadzieję, że w stworzonym przez nas miejscu każdy pacjent będzie miał poczucie, że jest w dobrych rękach, co pozytywnie wpłynie na jego zdrowie i wewnętrzny dobrostan. 

Wilda Medica zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wierzbięcice 58 i św. Jerzego 5 w kamienicy przed planowaną rewitalizacją. Kamienica znajduje się w strefie „Centrum historyczne dzielnice Poznania”, podlegającej Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków w Poznaniu. Aranżacją wnętrz Wilda Medica nawiązaliśmy do stylu kamienicy, umieszczając w środku fotografie kamienicy i innych historycznych budynków z dzielnicy Wilda, a także zachowując oryginalnie odwzorowane drzwi wejściowe do lokalu. 

Neorenesansowa kamienica została wybudowana w 1905r. i na początku XX w. należała do radcy budowlanego Georga Noesskego.  Od jesieni 1905r. do 1910r.  w miejscu naszych gabinetów, a także na pierwszym piętrze, w przestronnych wnętrzach, mieściła się prywatna szkoła dla dziewcząt prowadzona przez Matyldę Wegener.  

Na początku lat 20-tych XX w. w  kamienicy zamieszkiwał  wraz z rodziną znany malarz awangardowy – Alfred Lenica. Przy ul. Wierzbięcice 58/św. Jerzego 5 urodziły się dzieci Alfreda –  Jan i Danuta (późniejsza żona Tadeusza Konwickiego). Jan Lenica to znany polski artysta plastyk, scenarzysta, krytyk sztuki, reżyser filmów animowanych, jeden z twórców polskiej szkoły plakatu, natomiast Danuta Konwicka była graficzką, ilustratorką książek i dziecięcych pisemek – „Miś”, „Świerszczyk”. 

W późniejszych latach powojennych w naszej lokalizacji mieściły się gabinety stomatologiczne – Wildent, a od września 2021r. gabinety medyczne – Wilda Medica.