W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

dr n. o zdr. Anna Polaszewska

psychodietetyk

Jestem terapeutką z całościowym spojrzeniem na zdrowie człowieka, nierozerwalnie połączonego z jego kondycją fizyczną, psychiką oraz higieną odżywiania. Posiadam interdyscyplinarne wykształcenie psychologiczne i dietetyczne. Swoją wiedzę przekazuję wspierając ludzi poprzez pracę zarówno dla służby zdrowia, jak i dla biznesu. Prowadzę własną praktykę oraz współpracuję ze Szpitalem Wojewódzkim w Poznaniu jako szkoleniowiec żywieniowy.

Cenię sobie podejście oparte o skuteczny schemat postępowania i z powodzeniem łączę go z indywidualnym i odpowiedzialnym podejściem do każdego pacjenta. W służbie zdrowia prowadzę terapię osób z chorobami dietozależnymi, autoimmunologicznymi, psychosomatycznymi i neurodegeneracyjnymi. Medycyna psychosomatyczna to holistyczny, czyli całościowy system opieki nad pacjentem, który bierze pod uwagę rolę czynników psychicznych, społecznych oraz biologicznych, wpływających zarówno na podatność danej osoby na zachorowanie, jak i na rozwój oraz przebieg choroby.

Utrzymujące się napięcie psychiczne doprowadza do strukturalnego uszkodzenia organów. Dzieje się tak na przykład w przypadku wrzodów żołądka, chorób zapalnych jelita grubego, reumatoidalnego zapalenia stawów czy choroby Leśniowskiego-Crohna, także nadciśnienie tętnicze, astma oskrzelowa, choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry to choroby, w których czynnik psychiczny może mieć kluczowe znaczenie.

Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób związanych przede wszystkim z układem pokarmowym i chorobami metabolicznymi, a w konsekwencji na eliminowaniu dolegliwości u pacjentów i ułatwianiu im funkcjonowania w codziennym życiu.