Joanna Neja-Marzyńska
mgr fizjoterapiiJestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Mam za sobą ponad 3 letnie doświadczenie w diagnostyce i pracy z szerokim spektrum pacjentów bólowych. Głównym celem fizjoterapii jest dla mnie poznanie potrzeb pacjenta, które rozpatruje w sposób holistyczny, wiedzę z fizjoterapii przeplatam z nauką na temat żywienia, a także aspektami psychologicznymi.
Aktualnie swoją pracę nakierowuję na fizjoterapię twarzy w tym rehabilitację stomatologiczno – laryngologiczną, terapię stawów skroniowo żuchwowych. Przyjmuję pacjentów z bólami głowy i szyi, szumami usznymi, bólami w stawach skroniowo-żuchwowych (ograniczeniem ich ruchomości), szczękościskiem, pacjentów po operacjach ortognatycznych. Rozwijam się również w kierunku fizjoterapii estetycznej twarzy; odbyłam certyfikowany kurs masażu Kobido. Swoje umiejętności rozwijam poprzez liczne profilowane szkolenia.
Konsultacja fizjoterapeutyczna pierwsza wizyta – Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego dolegliwości, uzupełniam go o pytania z zakresu żywienia i kwestii psychologicznych. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania obrazowe, są one również interpretowane pod kątem diagnostyki i terapii. Kolejna część wizyty to zbadanie układu ruchu, zaplanowanie terapii i wprowadzenie pierwszych metod leczenia. Pacjent otrzymuje zalecenia terapeutyczne , do wykonywania w życiu codziennym.
Konsultacja fizjoterapeutyczna kolejna wizyta – Podczas drugiej wizyty kontynuujemy zaplanowany proces leczniczy, na tym etapie zostaną również wprowadzone ćwiczenia do wykonywania w domu.
Fizjoterapia stomatologiczna – Podczas wizyty zostaje przeprowadzony wywiad pod kątem zaburzeń stawów skroniowo -żuchwowych, badanie oraz terapia, praca polega na terapii wewnątrzustnej jak i zewnątrz ustnej angażującej mięśnie twarzy, głowy, szyi a także klatki piersiowej. Fizjoterapia stomatologiczna obejmuje pacjentów zmagających się z problemami takimi jak : bóle głowy, bruksizm, porażenie nerwu twarzowego, szumy uszne, bóle stawów skroniowo-żuchwowych, szczękościsk, stany po operacjach ortognatycznych, obrzęki w obrębie twarzy.
Masaż Kobido – inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, składa się z kilku etapów o działaniu rozluźniającym, przeciwobrzękowym oraz liftingującym. Jest on zarówno formą terapii ( działa rozluźniająco, redukuje bóle głowy i bruksizm ) jak i zabiegiem estetycznym, przy którym efekt jest widoczny już po pierwszym razem.