W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

Joanna Neja-Marzyńska

mgr fizjoterapii

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Mam za sobą ponad 3 letnie doświadczenie w diagnostyce i pracy z szerokim spektrum pacjentów bólowych. Głównym celem fizjoterapii jest dla mnie poznanie potrzeb pacjenta, które rozpatruje w sposób holistyczny, wiedzę z fizjoterapii przeplatam z nauką na temat żywienia, a także aspektami psychologicznymi.

Aktualnie swoją pracę nakierowuję na fizjoterapię twarzy w tym rehabilitację stomatologiczno – laryngologiczną, terapię stawów skroniowo żuchwowych. Przyjmuję pacjentów z bólami głowy i szyi, szumami usznymi, bólami w stawach skroniowo-żuchwowych (ograniczeniem ich ruchomości), szczękościskiem, pacjentów po operacjach ortognatycznych. Rozwijam się również w kierunku fizjoterapii estetycznej twarzy; odbyłam certyfikowany kurs masażu Kobido. Swoje umiejętności rozwijam poprzez liczne profilowane szkolenia.

Konsultacja fizjoterapeutyczna pierwsza wizyta – Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego dolegliwości, uzupełniam go o  pytania z zakresu żywienia i kwestii psychologicznych. Jeżeli pacjent posiada aktualne badania obrazowe, są one również interpretowane pod kątem diagnostyki i terapii. Kolejna część wizyty to zbadanie układu ruchu, zaplanowanie terapii i wprowadzenie pierwszych metod leczenia. Pacjent otrzymuje zalecenia terapeutyczne , do wykonywania w życiu codziennym. 

Konsultacja fizjoterapeutyczna kolejna wizyta – Podczas drugiej wizyty kontynuujemy zaplanowany  proces leczniczy, na tym etapie zostaną również wprowadzone ćwiczenia do wykonywania w domu.

Fizjoterapia stomatologiczna – Podczas wizyty zostaje przeprowadzony wywiad pod kątem zaburzeń stawów skroniowo -żuchwowych, badanie oraz terapia, praca polega na terapii wewnątrzustnej jak i zewnątrz ustnej angażującej mięśnie twarzy, głowy, szyi a także klatki piersiowej. Fizjoterapia stomatologiczna obejmuje pacjentów zmagających się z problemami takimi jak : bóle głowy, bruksizm, porażenie nerwu twarzowego, szumy uszne, bóle stawów skroniowo-żuchwowych, szczękościsk, stany po operacjach ortognatycznych, obrzęki w obrębie twarzy.

Masaż Kobido – inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, składa się z kilku etapów o działaniu rozluźniającym, przeciwobrzękowym oraz liftingującym. Jest on zarówno formą terapii ( działa rozluźniająco, redukuje bóle głowy i bruksizm ) jak i zabiegiem estetycznym, przy którym efekt jest widoczny już po pierwszym razem.

Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób związanych przede wszystkim z układem pokarmowym i chorobami metabolicznymi, a w konsekwencji na eliminowaniu dolegliwości u pacjentów i ułatwianiu im funkcjonowania w codziennym życiu.