W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

lek. Michał Wyrwa

hipertensjolog, specjalista chorób wewnętrznych

Od początku swojej drogi zawodowej doskonalę swoje umiejętności w zakresie badań obrazowych wykorzystywanych w diagnostyce chorób internistycznych (USG jamy brzusznej, USG tarczycy, ECHO serca). W terapii pacjenta kładę nacisk na optymalizację leczenia nadciśnienia tętniczego, zaburzeń gospodarki lipidowej i węglowodanowej. Zajmuję się prowadzeniem leczenia przewlekłych chorób internistycznych, jak i stanów nagłych. Dodatkowo przeprowadzam badania profilaktyczne u osób chcących skontrolować stan swojego zdrowia oraz badania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kat. A i kat. B.

Edukacja i kariera zawodowa:

2011r. – ukończenie studiów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

2018r. – uzyskanie tytułu specjalisty chorób wewnętrznych w Klinice Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

2019r. – rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie hipertensjologii w Klinice Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Od 2019 roku nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Klinika Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu).

2019r. – uzyskanie uprawnień do przeprowadzania badań lekarskich osób ubiegających się o uprawienia do kierowania pojazdami kat. A i kat. B.

2022r. -uzyskanie tytułu specjalisty hipertensjologii w Klinice Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób związanych przede wszystkim z układem pokarmowym i chorobami metabolicznymi, a w konsekwencji na eliminowaniu dolegliwości u pacjentów i ułatwianiu im funkcjonowania w codziennym życiu.