W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

lek. Piotr Ziembicki

gastroenterolog, specjalista chorób wewnętrznych

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu SWPS na kierunku psychosomatyka i somatopsychologia, specjalistą z zakresu gastroenterologii i chorób wewnętrznych, a także specjalistą z zakresu psychosomatyki.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy szpitalnej i ambulatoryjnej. W szerokim spektrum chorób wewnętrznych szczególnie bliskie mi są te, które dotyczą przewodu pokarmowego. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego. Wykonuję badania endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopia) oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego ( kolonoskopia, rektoskopia), a także zabiegi endoskopowe – polipektomia, elektrokoagulacja, argonowa koagulacja plazmowa, obliteracja żylaków. Do pacjenta podchodzę holistycznie, pamiętając o psyche, somie i polis, zwracając szczególną uwagę na nawyki żywieniowe i płynące z nich konsekwencje dla zdrowia człowieka.

Po odbyciu stażu podyplomowego w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu podjąłem pracę na Oddziale Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Mogilnie, gdzie od 1997r. doskonaliłem umiejętności w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego i Kardiologii Nieinwazyjnej. Swoje zainteresowania zawodowe kontynuowałem w Klinice Gastroenterologii 10-tego Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, gdzie uzyskałem pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych. Kolejnym etapem w rozwoju było podjęcie pracy w Klinice Hipertensjologii, Angiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskałem II stopień specjalizacji w zakresie chorób wewnętrznych. W latach 2002-2003 odbyłem roczny staż w St. Franziskus Hospital w Winterbergu (Niemcy). Od września 2006r. do lutego 2020r. pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych SP ZOZ w Słupcy. Swoje umiejętności doskonaliłem w Pracowni Endoskopowej i poszerzałem doświadczenie o pracę w Poradni Gastroenterologicznej. W 2012 roku uzyskałem specjalizację w zakresie gastroenterologii. Od lutego 2020r. kieruję Oddziałem Chorób Wewnętrznych z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym Szpitala Powiatowego we Wrześni. Pełniąc funkcję kierowniczą nie zapominam o ustawicznym dokształcaniu, biorąc czynny udział w warsztatach, konferencjach i sympozjach w kraju i zagranicą. Jestem od wielu lat członkiem Polskiego Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

Prywatnie miłośnik wędrówek górskich.

Zajmujemy się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem chorób związanych przede wszystkim z układem pokarmowym i chorobami metabolicznymi, a w konsekwencji na eliminowaniu dolegliwości u pacjentów i ułatwianiu im funkcjonowania w codziennym życiu.