W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica
  • Usługi
  • Badanie audiometrii impedancyjnej

Badanie audiometrii impedancyjnej

To jedno z obiektywnych badań słuchu przeprowadzanych w celu oceny funkcjonowania ucha środkowego. Polega ono na zmierzeniu ruchomości błony bębenkowej w zależności od zmian ciśnienia oraz natężenia dźwięku w przewodzie słuchowym. Za pomocą sondy wprowadzanej do ucha, wykonuje się badanie podczas, którego pacjent słyszy dźwięki o różnej sile . Badanie to pozwala na wykrycie zaburzeń słuchu takich jak niedosłuch przewodzeniowy czy odbiorczy, zwężenie przewodu słuchowego zewnętrznego, uszkodzenie błony bębenkowej, uszkodzenie łańcuchu kosteczek słuchowych czy obecność płynu w jamie bębenkowej.

Wilda Medica stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, pragnąc wspólnie osiągnąć trwały rezultat podjętego leczenia. Tworzymy wartość skupiającą się na potrzebach pacjenta, a troska i zrozumienie dla drugiego człowieka są podstawą naszej pracy.