W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica

Endoskopia laryngologiczna

Badanie diagnostyczne, które polega na wprowadzeniu do nosa lub ust pacjenta cienkiego endoskopu wyposażonego w kamerę i światło. Endoskop ten jest następnie przesuwany przez gardło i górne drogi oddechowe, co pozwala na uzyskanie obrazu wnętrza tych struktur.  Badanie jest wykorzystywane do diagnozowania chorób i zaburzeń w obrębie nosa, gardła oraz krtani. Pozwala stwierdzić takie zmiany jak polipy nosa, przerost migdałka gardłowego, odnaleźć przyczynę chrypki lub duszności oraz wcześnie wykryć  nowotwory nosa i krtani. Podczas badania, pacjent zwykle siedzi na krześle a endoskop wprowadzany jest przez nos lub usta. W czasie badania pacjent może odczuwać nieznaczny dyskomfort, ale jest to dobrze tolerowane. Lekarz może poprosić pacjenta o wykonanie pewnych czynności, takich jak mówienie, kaszel czy głębokie oddychanie, aby uzyskać lepszy obraz.

Wilda Medica stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, pragnąc wspólnie osiągnąć trwały rezultat podjętego leczenia. Tworzymy wartość skupiającą się na potrzebach pacjenta, a troska i zrozumienie dla drugiego człowieka są podstawą naszej pracy.