W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica
  • Usługi
  • Konsultacja dietetyczna / psychodietetyczna

Konsultacja dietetyczna / psychodietetyczna

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Hipokrates

Szacuje się, że w około 60proc. za nasze zdrowie odpowiada styl życia, czyli prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna, prawidłowy sen, nawodnienie, używki relacje z innymi i samym sobą. Dobrze zbilansowana dieta to taka, w której makroskładniki odżywcze są spożywane w odpowiednich proporcjach w celu zaspokojenia potrzeb energetycznych i fizjologicznych, przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczającej ilości mikroskładników odżywczych i nawodnienia. Prawidłowe odżywianie jest istotną częścią medycyny stylu życia, które nie tylko zapobiega chorobom, ale jest również integralną częścią wspomagania leczenia i odwracania chorób przewlekłych takich jak : nadwaga, otyłość, hipercholesterolemia, choroby układu krążenia, udary mózgu, cukrzyca typu 2, nadciśnienie, nowotwory( w tym raka piersi i okrężnicy), a także depresja, lęki, choroby zwyrodnieniowe, problemy ze zdrowiem seksualnym. Wyraźny wzrost przewlekłych chorób niezakaźnych ma związek przyczynowy z globalnymi wzorcami żywieniowymi.

Medycyna psychosomatyczna to holistyczny, czyli całościowy system opieki nad pacjentem, który bierze pod uwagę rolę czynników psychicznych, społecznych oraz biologicznych, wpływających zarówno na podatność danej osoby na zachorowanie, jak i na rozwój oraz przebieg choroby. Utrzymujące się napięcie psychiczne doprowadza do strukturalnego uszkodzenia organów. Dzieje się tak na przykład w przypadku wrzodów żołądka, chorób zapalnych jelita grubego, reumatoidalnego zapalenia stawów czy choroby Leśniowskiego-Crohna, także nadciśnienie tętnicze, astma oskrzelowa, choroby tarczycy, atopowe zapalenie skóry to choroby, w których czynnik psychiczny może mieć kluczowe znaczenie.

Połączenie prawidłowego odżywiania z aktywnym stylem życia, budowaniem dobrych relacji ze sobą i otoczeniem niewątpliwie wpływają na lepszą jakość życia i jego wydłużenie.

Wilda Medica stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, pragnąc wspólnie osiągnąć trwały rezultat podjętego leczenia. Tworzymy wartość skupiającą się na potrzebach pacjenta, a troska i zrozumienie dla drugiego człowieka są podstawą naszej pracy.