W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy technologie takie jak m.in. pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza że będą zamieszczane na państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać odwołania zgody. Zobacz naszą politykę prywatności i cookies.

Wilda Medica
  • Usługi
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna

Konsultacja fizjoterapeutyczna

Współczesne metody pracy manualnej, oparte na licznych badaniach naukowych, pozwalają w sposób kompleksowy wykorzystywać tę formę pracy do leczenia dysfunkcji wszystkich systemów tworzących organizm człowieka, uwzględniając ciało, psychikę oraz umysł. Wzajemna sieć połączeń, koordynowana przez system powięziowy i układ nerwowy pozwalają, poprzez terapię manualną, wpływać na nieprawidłową czynność układu trawiennego, oddechowego, naczyniowego, czy nawet hormonalnego. Dysfunkcje tych systemów mogą w początkowym stadium nie spełniać jeszcze kryteriów chorobowych, jednak generują objawy będące już źródłem dyskomfortu u pacjenta.

Współczesne formy pracy w znakomitej ilości przypadków pozwalają poprawić funkcjonowanie i odzyskać poczucie zdrowia i wewnętrznej równowagi. Znajduje to także szerokie zastosowanie w dolegliwościach o charakterze psychosomatycznym, gdzie nagły i przewlekły stres rozregulowują czynność ustroju, przyczyniając się do szerokiego spektrum dolegliwości takich jak chociażby zespół jelita drażliwego, refluks żołądkowo-przełykowy, dolegliwości dyspeptyczne, duszności, zaburzenia rytmu serca, zmiany skórne, migreny. Perspektywa z jakiej patrzymy na źródło dolegliwości pozwala samemu pacjentowi szerzej spojrzeć na własne zdrowie i odnajdywać drogę do jego naprawy poprzez wieloelementową pracę nad sobą.

Wilda Medica stworzyliśmy z potrzeby dzielenia się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem, pragnąc wspólnie osiągnąć trwały rezultat podjętego leczenia. Tworzymy wartość skupiającą się na potrzebach pacjenta, a troska i zrozumienie dla drugiego człowieka są podstawą naszej pracy.